OBJEDNÁVKY NAD 2000 KČ DORUČUJEME ZDARMA!

Novinky

Sezónní tipy pro rybáře: Jak se připravit na konec léta s BetaFish

Sezónní tipy pro rybáře: Jak se připravit na konec léta s BetaFish

Sezónní tipy pro rybáře: Jak se připravit na konec léta s BetaFish

Konec léta se blíží, a to znamená, že mnoho rybářů začne bilancovat svou sezónu a plánovat své poslední výpravy před příchodem chladnějších měsíců. Konec léta je charakteristický proměnlivým počasím, jinou aktivitou ryb a krásnými západy slunce. Jak v této době ulovit tu největší rybu a jak se na tuto fázi roku co nejlépe připravit? BetaFish je tu pro vás s pár sezónními tipy!

Zvolte správnou nástrahu

Konec léta může přinést zvýšenou aktivitu některých druhů ryb. Je to ideální doba k vyzkoušení nových nástrah a návnad. V BetaFish najdete široký výběr sezónních nástrah, které ryby přilákají právě v tuto dobu.

Přizpůsobte svou taktiku

S klesajícími teplotami a kratším dnem můžete očekávat, že ryby budou mít jiný denní rytmus než v letních měsících. Možná zjistíte, že rána a večery jsou teď pro rybaření produktivnější.

Vybavení na míru

Nyní je ideální čas k přehodnocení vašeho vybavení. Možná zjistíte, že potřebujete nový prut, naviják nebo jiné příslušenství třeba hřejivé termo prádlo vhodné pro měnící se podmínky. BetaFish má v nabídce široký sortiment, který uspokojí jak začínající, tak zkušené rybáře.

Připravte se na přechodné období

Ačkoli může být lákavé trávit co nejvíce času u vody, nezapomeňte na správnou péči o vaše vybavení. Na konci sezóny je důležité vybavení důkladně vyčistit, zkontrolovat a uložit do vhodných obalů.

Vychutnejte si klidné chvíle u vody

Konec léta je časem, kdy příroda předvádí svou neuvěřitelnou krásu. Oranžové a červené odstíny západu slunce,  klidné hladiny řek a jezer. Vezměte si chvilku, abyste se zastavili a ocenili tu magii kolem vás.

Závěr

Konec léta může být pro rybáře jedním z nejlepších období. S měnícími se podmínkami přichází nové výzvy, ale také nové příležitosti. Ať už jste začátečník nebo zkušený rybář, BetaFish je tu, aby vám pomohl být co nejlépe připraven na ty nejlepší chvíle u vody. Užijte si konec léta naplno s tím nejlepším rybářským vybavením!

Už je tu polovina léta: Jak se připravit na druhou polovinu rybářské sezóny?

Už je tu polovina léta: Jak se připravit na druhou polovinu rybářské sezóny?

Už je tu polovina léta: Jak se připravit na druhou polovinu rybářské sezóny?

Léto je v plném proudu, a s ním přichází dlouhé dny strávené u vody, kdy s napětím čekáme na ten největší úlovek. První polovina rybářské sezóny byla s Betafish plná vzrušení. Nezáleží na tom, zda jste již zažili obrovské úspěchy nebo stále čekáte na svůj velký úlovek, druhá polovina léta je stále před námi a nabízí mnoho možností, jak ji využít naplno.

Vyhodnoťte své vybavení

Nastal ten správný čas podívat se na své rybářské vybavení a zjistit, co fungovalo a co potřebuje vylepšení. První polovina sezóny byla průzkumná, a možná jste si v průběhu několika rybářských výprav uvědomili, že některé vybavení již není dostačující. Může to být starý rybářský prut, který už neodpovídá vašim potřebám, zastaralý naviják nebo málo účinné návnady. Naštěstí pro vás má Betafish široký výběr rybářských pomůcek, které vám umožní dosáhnout ještě lepších výsledků při lovu. Investujte do kvalitního rybářského prutu, moderního navijáku nebo lákavých návnad a zvyšte si tak šance na úspěšný lov. Vylepšené vybavení vám umožní lépe reagovat na různé situace a zvýší vaše naděje na chytání i těch nejschejnějších exemplářů.

Zkuste novou lokalitu

Pokud jste se v průběhu první poloviny léta pohybovali vždy na stejném místě, možná je čas rozšířit svůj horizont a vyzkoušet nová místa. Rybaření na nových lokalitách přináší dobrodružství, vzrušení a nové rybářské zážitky. I když na vašem oblíbeném místě jistě znáte dobré místa, kde se ryby zdržují, neměli byste se bát vyrazit za novými výzvami. S výbavou od Betafish, která vám poskytne jistotu kvalitního vybavení, můžete s klidem vyrazit na neznámá místa. Tímto způsobem získáte nové zkušenosti a můžete objevit nejen nové druhy ryb, ale také krásná a nedotčená místa, kde budete moct rybařit v klidu a pohodě.

Závěr

Ačkoliv máme za sebou již polovinu léta, nemusíte být smutní, protože před námi je stále spousta rybářských dobrodružství. S pravým vybavením od Betafish, novými lokalitami k objevování a podporou silné rybářské komunity může být druhá polovina léta ještě lepší než ta první. Nezapomeňte si užívat každý moment strávený u vody a těšte se na další rybářské výzvy, které vás čekají. Připravte se na zbytek rybářské sezóny s Betafish a užijte si léto naplno! Rybaření je nejen skvělý způsob odpočinku a relaxace, ale také příležitost prozkoumat krásy přírody a vytvářet nezapomenutelné zážitky. Ať už jste začátečník nebo zkušený rybář, druhá polovina léta je ideálním časem na to, abyste si užili váš oblíbený koníček na maximum.

Rybářské pruty a navijáky pro srpnový lov

Rybářské pruty a navijáky pro srpnový lov

Rybářské pruty a navijáky pro srpnový rybolov

Pokud plánujete v srpnu strávit nějaký čas u vody, je důležité mít správné vybavení. V našem eshopu Betafish naleznete široký výběr rybářských prutů a navijáků, které vám pomohou při lovu různých druhů ryb. V tomto článku vám poradíme, na co se zaměřit při výběru prutů a navijáků pro srpnový lov.

 

Rybářské pruty

 Dělené Kaprové pruty jsou vyrobeny přesně podle potřeb rybářů, kteří se zaměřují na lov kaprů. Díky kvalitnímu zpracování je perfektně využijete pro daleké náhozy. Odolný materiál vám zase zajistí spolehlivost při zdolávání ryby, a to určitě oceníte. Kaprové dělené pruty jsou čím dál víc oblíbené. Zvládnou i velmi náročné podmínky lovu. V nabídce najdete dělené pruty na 2 nebo 3 díly od osvědčených výrobců, máte tak jistotu kvality a dlouhé životnosti prutů.

Teleskopický rybářský prut oceníte při přesunech na lovné místo a během cestování. Seznamte se se specifiky a parametry „teleskopů“ a vyberte si ten pravý.

Feedrový prut.Vyberte si ten nejlepší feederový prut podle svého loveckého gusta. V nabídce najdete modely o délce 3 až 4,2 metrů od prověřených výrobců.

Sumcové pruty. Rybářské pruty na sumce jsou k dispozici v délkách od 2,4 m až 3,2 m s akcí prutu až 850 g od prověřených značek jako je Black Cat nebo Mivardi. U vybraných modelů se transportní délka pohybuje až okolo 125 cm. tyto pruty jsou vhodné na velké těžké ryby .

Navijáky

Přední brzdové navijáky Mezi běžně používané druhy navijáků patří navijáky s přední brzdou, vhodné zejména k lovu kaprů a jiných větších ryb. Jednoduše se ovládají a pomohou vám v době, kdy jednou rukou držíte prut. Druhá ruka může v klidu navíjet a současně i nastavovat brzdu. Rybářské navijáky s přední brzdou využijete pro přívlač, feeder a plavanou. Zvládnou i záběry ryb větších rozměrů – při lovu sumců nebo mořském rybolovu.

Naviják se zadní brdou .Výhodou těchto navijáků je snadné ovládání brzdy, umístěné ve spodní části navijáku, a možnost jemného nastavování odporu. Nevýhodou jsou malé podložky, které kvůli malé třecí ploše neposkytují tak velkou třecí sílu oproti jiným druhům navijáků. Brzda je při zdolávání více namáhána, a tak je potřeba časem tyto podložky vyměnit. Proto jsou vhodné pro lov menších ryb.

Pokud se chystáte na trofejní ryby, zvolte raději naviják s přední brzdou či baitrunnerem.

 Rybářské navijáky se od sebe liší konstrukcí, typem brzdy, ale i určením, na jakou rybolovnou techniku či velikost úlovku se hodí. 

Navijáky s volnoběžnou brzdou slouží k nastavení klidové a brzdné polohy. Využívají se hlavně při nenadálém útoku během lovu na položenou. Cívka je volná, ryba si může plavat, ale jen do doby, než vyřadíte volnoběžnou brzdu z provozu a zapojíte klasickou brzdu. Seženete je v různých velikostech na lov na feeder nebo na kapry. Oblíbené druhy rybářských navijáků od nás obdržíte se zárukou kvality renomovaných výrobců jako je Shimano nebo Wychwood.

Výběr správné kombinace

Při výběru rybářského prutu a navijáku je důležité vzít v úvahu několik faktorů. První je druh ryb, který chcete chytit. Druhým je podmínka vody, v níž budete rybařit. A konečně, vaše dovednosti a preference také hrají roli.

Při výběru kombinace prutu a navijáku je třeba dbát na to, aby byly  komponenty kompatibilní a vyhovovaly vašim potřebám.

 

Závěr

Srpen je skvělý měsíc pro rybaření a s tím správným vybavením se z něj může stát nezapomenutelný zážitek. V eshopu Betafish nabízíme široký výběr rybářských prutů a navijáků, které vám pomohou dosáhnout úspěchů na vodě. Navštivte náš eshop a najděte si perfektní prut a naviják pro svůj srpnový lov!